Biz Kimiz

İthaki Ajans; Web Tasarım alanında hizmet vermektedir. Hizmet alanımız; bir firmanın, ticari ürünün kurumsal kimliğine uygun olarak tanıtılması, satış kanalının oluşturulmasına değin geniş bir aralığa karşılık gelmektedir.

İthaki Ajans Kurumsal

Deneyim ve Yenilikçiliğin bileşimi

Reklam da bir yatırımdır. Ticari amaçlarınıza ulaşmak için yatırımınızın hedefe ulaşması gerekmektedir. Çalışma ilkelerimiz; müşterimizin yaptığı harcamanın amacına ulaşması ve uzun soluklu ticari ilişkilerin geliştirilmesidir. Bu ikisinin birbirine bağlı olduğunun bilincindeyiz.

Size, işinizin özgün gereksinimlerinden, standart gereksinimlere değin geniş bir yelpazede hizmet vermekten mutluluk duyacağız

Özel işler ortaya çıkarmak, ancak tasarım bilgisiyle kodlamanın birleşimiyle mümkündür. Her iki konuda da uzman olduğumuzu söyleyebiliriz.

Yeteneklerimiz

Grafik ressamların yanında ve matbaacılık alanında geçen uzun yılların ardından 90’lı yıllarla birlikte işlerimize kodlamada eklendi. Karşılaştığımız ilk bilgisayarlar geleceğin burada olduğunu, bütün reklamcılık sektörünün dönüşeceğini söylüyordu.

Aile mesleğimiz olan Grafik Tasarım böylelikle Web Tasarımına doğru dönüşmeye başladı. Öncelikle çeşitli yazılımlar için makrolar yazmaya başladık. Grafik tasarım programları için yazdığımız makrolar yaygın olarak kullanıldı. Ardından PHP, Javascript ve Api’lere dayalı gelişmiş Cms sistemlerinde ileri düzey uzmanlaşmaya değin bir evrim geçirdik.

On yıllara dayanan Seo deneyimimizi de bunlara eklemeliyiz. Arama motorlarının bütün dönüşümlerine bizzat tanık olduk. Anahtar kelime odaklı motorlardan, AI temelli bağlamsal analiz yapan motorlara geçişi yaşayarak gördük, görüyoruz.

İşimizi en iyi şekilde yapabilmek için güncel gelişmeleri sürekli izliyor ve uyguluyoruz.

Hedeflerimiz

İthaki Ajans; rekabet sürecinde müşterilerinin güçlenmesini, standart ve özgün gereksinimlerini en yüksek kalite ile karşılamayı hedeflemektedir. Bir işletmenin gereksinimi olan web altyapısını üretmek, rekabet gücünü artıracak, onu daha ileriye taşıyacak web siteleri oluşturmak temel anlayışımızdır.

Hedefimiz; web sitenizin firmanızdan daha ileride olmasıdır. Bu nedenle uluslararası tasarım eğilimlerini takip ediyor ve uyguluyoruz. Ancak yerelin ötesine geçen, küresel eğilimleri yansıtan bir web sitesi sizi ileriye taşıma potansiyeline sahiptir.

Müşterilerimize tek tek ürünler satmanın ötesinde kurumsal hizmet vermekteyiz. Amacımız kalıcı ticari ilişkiler kurmaktır. Bu nedenle “destek” bizim için en önemli konulardan biridir. Müşteri kazanmayı temel alan hizmet anlayışımızı her aşamada hissedeceksiniz.

Fiyat Anlayışımız

Sektörümüzde fiyatlandırma, gerek ürün çeşitliliğinden gerekse standart kalıpların olmamasından önemli farklılıklar göstermektedir.

İthaki ajans; profesyonel iş anlayışına uygun olarak sunduğu hizmetlerde standart fiyatlandırmaları kullanmaktadır. Sunduğu hizmetten bir kez ve kabul edilemez oranlarda kar elde etmeyi hedefleyen kapkaçcı yaklaşımlarla uzun vadeli ticari ilişkilere girilemeyeceğinin bilincindeyiz.

Web sitelerinin yapılış şekilleri, kod yapıları, kullanılan yazılımlar ve barındırma özellikleri fiyatı doğrudan etkilemektedir. İş ortağınız olarak bizlere düşen; gereksiz maliyetler veya hedef/kalite ilişkisi konusunda uyarmak, ürün-fiyat çeşitliliğini sizlere sunmaktır.

Garanti

İthaki Ajans; tüm hizmetlerinde garanti vermektedir. Kendisinden kaynaklanan hataları müşterisiyle diyalog içinde gidermektedir. Bu garanti yasal zorunlulukların ötesinde bizler için bir anlayış, etik sorunudur.

Çalışma Koşullarımız

%50 ödemesi peşin olarak yapılmayan siparişler kesinleşmemiş sayılır, tasarım sürecine başlanmaz. Peşinatı yatırılmayan işler programımıza girmeyecektir. Tasarım sürecinde iki seçeneğiniz bulunmaktadır; I- Tasarımı tamamen bize bırakmak II- Yüksek kaliteli ve çoğu ödüllü yurtdışı çalışmalardan feyz almak. Her iki yöntemde de onayı verilen tasarımlar bağlayıcıdır. Müşteri tarafından verilen düşük kalitedeki resimler, yazılı bilgilerden müşteri sorumludur.

Kalite Koşulları

İthaki Ajans, yüksek kaliteli iş beklentisindeki firmalara hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Fotoğraf

Müşterimiz tarafından verilen fotoğrafların kalitesi belirleyicidir. Web sitelerinden kopyalanmış, amatör çekimlerle elde edilen fotoğraflar işin kalitesini belirli oranda düşürecektir. Firmamız tarafından temin edilen yüksek kalite fotoğraflar ise lisanlarıyla satın alınmakta veya profesyonel stüdyoda çekilmektedir. Bu tür fotoğraflar ek bütçe ortaya çıkarabilir

Zaman

Sektörümüz özel üretime dayalıdır. Bizden istediğiniz her türlü iş sizin için özel olarak kodlanmaktadır. Normal sürenin altında talep edilen işlerde kalite düzeyi olumsuz etkilenebilir.

Döküman

Gönderdiğiniz metinlerin kalitesi işin toplam kalitesini de etkileyecektir.

Fiyat

Web tasarım hizmetinde “zaman” en önemli maliyet girdisidir. Özel tasarım, tasarım katmanının sizin için kodlanması anlamına gelmektedir. Fiyattaki düşmeler siteniz üzerinde harcanacak zamandan feragat etmeden mümkün olmayacaktır.

Tasarım

İşin görsel boyutu sizinle tasarımcılarımızın ortak çalışması sonucu ortaya çıkmaktadır. Sizin sektörel bilginiz ve istekleriniz, bizlerin tasarım ve reklam yeteneğimizin birleşimi sonucu belirleyecektir. Görsellik düzleminde iki kuşaktır hizmet veren bizlere güvenmeniz işin kalitesini yükseltecektir.

Tüketici Hakları

Siparişinizi, hizmet tasarım sürecine girinceye kadar iptal edebilirsiniz. Ancak tasarım sürecine girilmiş siparişlerde, vazgeçmeniz durumunda o ana değin verilen hizmet ücretlendirilmekte, kalan tutar ücretlendirilmemektedir.

Yasal Uyarı

İthaki Ajans, adı, logosu, ikonu patentlidir. Herhangi bir şekilde kopyalanması, benzerinin kullanılması yasal hak ihlali anlamına gelecektir.

Herhangi bir şekilde sitede yer alan yazılım, kod, tasarım, makale, belge, yazı, ses, işaret ve sair fikir ürünlerinin kısmi veya bütün olarak taklidi, kopyalanması, çoğaltılması, bunların her türlü yayım basım vasıtasıyla kullanılması, dağıtılması yasal ihlaller oluşturacaktır. Bu gibi hallerde İthaki Ajans herhangi bir ön uyarıda bulunmaksızın yasal yolları kullanmasının yanı sıra ilgili kurum, kuruluş, kişi veya kişileri açıklama; bunlarla alakalı 3. şahıslara duyuru yapma, bildirimde bulunma uygulamasına gidebilecektir.

Tarihçemiz

Grafik ve web tasarımı deneyimimiz on yılları bulmaktadır. 1949 yılında Hasan Ali Bilikvar, askerlik görevi sırasında tanıştığı matbaacılık mesleğini, başta İzmir Basımevi olmak üzere İzmir’deki çeşitli matbaalarda çalışarak sürdürmüş ardından 1964 yılında Güneş Matbaasını (Kemeraltı-İzmir) açarak ticari faaliyetine başlamıştır.

Zaman içinde faaliyet alanımız, grafik tasarım, profesyonel fotoğraf çekimi, dijital katalog ve web tasarım düzleminde gelişerek bugüne gelmiştir.

Reklam teknolojisinin; kurşun hurufatlardan bilgisayar klavyelerine, el pedallarından dijital baskı sistemlerine; Tasarım araçlarının Letrasetlerden bilgisayar programlarına değin gerçekleşen bütün değişimini bizzat yaşadık. Onlarca yıllık bilgi ve deneyim birikimini, bugün yaptığımız işlerde sizin için kullanıyoruz.

Yüksek teknolojinin her geçen gün reklam sektörüne girmesi, pazarın yapısının ve buna bağlı olarak firmaların beklentilerinin değişmesini dikkate alan firmamız 1995 yılında yapısal bir dönüşüme başlamıştır. Bu süreçte temel anlayışımız; mal satan bir firmadan hizmet veren firmaya dönüşmek olmuştur. Bugün artık “kurumsal hizmet” verdiğimizi gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz

Değerli ustalarımız Macar Mustafa ve Ressam Hüseyin’i saygıyla anıyoruz…

Yazar; Orhan Bilikvar Oluşturulma; | Güncelleme; 23 Mar 2023