Neden Hazır Template Kullanmıyoruz?

Yıllarca bozulmayacak, güvenli ve esnek bir web sitesi için...

Esneklik

Hazır templatelerde sonradan değişiklik yapmak çok mümkün değildir. İleride sizden gelecek değişiklik istekleri karşılanamayabilir. Templatelerde tasarım yapısı sabittir. Tasarımın kodlamasını biz yaptığımızda ise bütün denetim kontrolümüz altındadır. İstediğiniz (teknolojik olarak mümkün olan) her türlü değişiklik yapılabilir.

İşlevsellik

Templateler güzel görünüp satılmaları için yapılır. Çoğu görünüm "statik html" kodları ile elde edilir.

Örneğin templatelerde kullanılan resimler hep sabit ölçülerdedir. Oysa pratikte sizin resimlerinizin oranları genellikle farklıdır, kimi dikey kimi ise yataydır. Farklı oranlardaki resimlerin düzenli görünümü statik kodlama ile elde edilemez, gelişmiş css tekniklerinin kullanılması gerekir. Templatelerde bu teknikler kullanılmaz.

Admin panel destekli sitelerde içerikleri siz girerken mümkün olduğunca kodlarla uğraşmamanız gerekir. Resim, video eklemelerinin basit bir şekilde gerçekleşmesi (mümkün olduğunca otomatize edilmesi) tasarım kodlamasının buna göre yapılması gerekir. Örneğin siteye eklediğiniz bir haberin, otomatik olarak ana sayfada gösterilmesi gerekir. Templateler yapılırken bu boyut dikkate alınmaz.

Güvenlik

Web siteleri (CMS sistemleri) yılda 8-14 kez kod güncellemesinden geçer. Düzgün çalışan bir site için bu zorunluluktur. Daha az sayıda olsada templatelerinde güncellenmesi gerekir. Ancak Templatelerin güncelleme desteği yoktur. Bir süre sonra güvenlik açığına neden olabilecekleri gibi browserlarla ( Chrome, Firefox vs. ) uyum sorunlarıda ortaya çıkmaya başlayabilir. 

Performans

Templateler için öncelikli unsur değildir. Çalışma tamamlanıp içerikler yüklendiğinde kasılmalar ortaya çıkabilir.

  • Web Site Fiyatları

    Web sitesi yaptırırken en önemli adım beklentilerinize uygun kodlamaya karar vermektir. Temelde...

  • Web Site Örnekleri

    Aşağıda web site tasarım ve/veya uygulama çalışma örneklerimizi bulabilirsiniz. Uygulaması yapılan web...

  • Web Site Tasarımı

    Profesyonel olarak hazırlanmış web siteleri hedef kitleye ulaşabilmenin en hızlı, en yaygın, en...