Web Site Fiyatları Karşılaştırması

Web Site Fiyatları

Temel olarak üç site paketimiz bulunmaktadır. Profesyonel, Ekonomik ve E-ticaret siteleri. Aşağıdaki tablomuzda bu paketlerimizin detaylı karşılaştırmasını ve 2023 fiyatlarını bulabilirsiniz.

Web Site Fiyatları Karşılaştırması

Web site paketlerinin fiyat karşılaştırma tablosu

 ProfesyonelEkonomikE-ticaret Web Sitesi
TasarımÖzel tasarımModüler TasarımÖzel Tasarım
E-ticaret sistemlerinin kısıtlılıkları bulunmaktadır
Tasarım Detayları
Genel tasarıma ayrılan zaman.
MükemmelİyiYüksek
E-ticaret sistemlerinin kısıtlılıkları bulunmaktadır
Mobil Uyumluluğu+++
Teknik SeoMükemmelYüksekYüksek
E-ticaret sistemlerinin kısıtlılıkları bulunmaktadır
Yerel Seo+++
İçerik tasarımı yapılacak sayfa sayısı (max).
Sizin ekleyebileceğiniz; Sınırsızdır (1)
2055 örnek ürün bizim tarafımızdan eklenmektedir.
FormlarGelişmiş FormlarStandart FormlarGelişmiş Formlar
Kodlama TürüPhp, CmsPhp, CmsPhp, Cms
Cross Browser+++
Google Yerel İşletme Kaydı++
Google Analystic Entegrasyonu+++
Google Arama Konsolu kaydı+++
Semantik Kod Yapısı UyumuMükemmelYüksekYüksek
E-ticaret sistemlerinin kısıtlılıkları bulunmaktadır
Dinamik Arama+++
Ürün, Blog Sistemi+++
Yönetim  Paneli+++
Profesyonel hosting
4096 MB RAM x 4 Core CPU, Paylaşımlı
+++
En fazla mail hesabı201020
Webmail+++
Kod Güncellemesi (3)+++
Fiyat8000 TL (2)5000 TL (2)8000 TL (2)
DetaylarDetaylarDetaylar

Web site fiyatlarını ne belirliyor?

Temel olarak web site fiyatlarını harcanan zaman belirlemektedir. Siteyi ne kadar sürede oluşturacağımız, içeriklerin yüklenmesinin ne kadar süreceği fiyatı belirleyen ana unsurdur.

Tasarım şekli

İnternet sitesinin tasarım şekli harcanan zamanı doğrudan etkileyecektir. Özel tasarım sistemlerimizde bu süreçler el işidir, hazır tema kullanılmamaktadır.

  • Özel tasarım çalışmalarda en ince detaylara kadar çalışma yapılması harcanan süreyi uzatmaktadır. Elbette ki karşılığında etkileyici tasarım, mükemmel seo verimi elde edilmektedir.
  • Modüler Tasarım çalışmalarda önceden hazırlanmış tasarım blokları kullanılmaktadır. Bu harcanan süreyi büyük oranda azaltmaktadır. Ancak Teknik Seo ve özgün tasarım açılarından daha zayıf sonuçlar ortaya çıkmaktadır
  • Html sitelerde güzel çalışmalar ortaya çıksa da en önemli dezavantajı statik olmalarıdır. Admin panel olmadığı için siz yazı ve resimleri kontrol edemezsiniz. Yeni sayfa oluşturmak veya çıkarmak zaman alıcıdır. Günümüzde kullanımı çok düşüktür.
Web Tasarım Türü ve Harcanan Zaman
Web Tasarım Türü ve Harcanan Zaman

Sayfa Sayısı

Web site fiyatını belirleyen diğer etken tasarımı yapılacak sayfa sayısıdır. Genel tasarım yapıldıktan sonra tasarım çalışması sayfalara odaklanır. Doğal olarak işlenecek sayfa ne kadar çoksa harcanacak zamanda o kadar fazla olacaktır.

Özel Eklentiler

Sizin tarafınızdan istenen işlevler kimi zaman özel yazılımlar gerektirir. Bu tür isteklerde fiyatı yükseltecektir. Verdiğimiz fiyatlara özel yazılımlar dahil değildir. Örnek olarak E-ticaret sistemlerinde gelişmiş filtreleme gösterilebilir. Bu standart bir özellik değildir ve lisanslı bir yazılım yani eklenti gerektirir.

Fiyata dahil olan Google hizmetleri neler?

Google Yerel İşletme Kaydı

Firmanızın detaylı bilgilerinin yer aldığı, hizmetlerinizin tanıtıldığı ve iletişim bilgilerinizin sunulduğu bir Google hizmetidir. Firma adınızla yapılan aramalarda veya Google Map sonuçlarında öne çıkmaktadır. Bu kayıt Ekonomik sistemlerimizde fiyata dahil değildir.

Google Analystic Entegrasyonu

Siteyle ilgili detaylı istatistiklerin sunulduğu Google hizmetidir. Kullanıcılar ne kadar sitede kalıyor, hangi sayfalardan giriş yapıyor, hangi ülkeden geliyorlar gibi çok sayıda soruya istatistiksel yanıtlar üretir. Bu istatistikler hem reklam hem de seo çalışmasında vazgeçilmezdir.

Google Arama Konsolu Kaydı

Site sağlığı, sayfa kayıtları, hangi aramalarda çıktığınızla ilgili çok sayıda verinin ve ayarın sunulduğu Google hizmetidir. Sitenizdeki olası sorunlara odaklanmak, böylelikle çözüm üretmek mümkün olabilir. Sitenize hit getiren arama sorgularına ulaşmak için de çok önemlidir.

Seo Özellikleri Nelerdir?

Semantik Kod Yapısı

Siteyi oluşturan Html ögelerinin anlamsal olarak işaretlenmesi Semantik Kod Yapısı olarak adlandırılmaktadır. En sık görülen örnek <nav>’dır. Bu işaretlemeyle arama motorlarına bölümün menü ile ilgili olduğu söylenir. Böylelikle arama motorunun ilgili bölümü doğru anlaması için güçlü bir sinyal verilmiş olur. Ayrıca anlamsal kodlama Json dilinde yazılan şema ile de desteklenmektedir. Bununla sayfanın neyle ilgili olduğu, ne zaman yazıldığı gibi çok sayıda bilgi arama motorlarına aktarılır.

Teknik Seo

Sitenin; doğru hiyerarşik yapı, hızlı çalışma gibi bir dizi özellik gözetilerek işlenmesidir. Bu özelliğin temel hedefi sitenin sıralamalarda yükselmesinin kolaylaştırılmasıdır. Teknik Seo çalışması kapsamında, arama motorlarına içeriği doğru bir şekilde sunmanın yanı sıra, açılış hızı gibi teknik kriterlere uyum içinde çalışılır.

Yerel Seo

Yerel Seo, firmanın bulunduğu yer ve iletişim gibi bilgilerin Json dilinde yazılan şemalarla arama motorlarına bildirilmesidir. Böylece arama motorlarının yakın mesafeden yapılan aramalarla sizi ilişkilendirmesi kolaylaşır. Özellikle Google Map sonuçları üzerinde etkilidir.

Satış Sonrası

Site açık yayıma alındığında iş sürecimiz tamamlanmış olarak kabul edilir. Bunun ardından;

  • Borç bakiyeniz yoksa sitenin tüm dosyalarını bizden alabilirsiniz.
  • Telefon, adres değişikliği gibi küçük değişiklik isteklerinizi yaptırabilirsiniz.
  • Kapsamlı değişiklikleri saatlik ücret karşılığında bize yaptırabilirsiniz.
  • Kritik güncellemeler, siteniz bizim sunucumuzda barındırılıyorsa tarafımızdan yapılacaktır. Size ait sunucudaysa iş talebinde bulunmanız gerekir.

Karşılaştırma için dip notlar

1- Sınırsız; Sizin yönetim paneli aracılığıyla sınırsız sayfa veya ürün oluşturabileceğiniz anlamına gelmektedir. Ancak adil kullanım gereği sitedeki sayfa veya ürün sayısı 500’ü aştığında ayrı bir host almanız gerekebilir.

2- Özel işlevler, seo geçişleri, sayfa sayısı gibi etkenler fiyatı yükseltebilir

3- Site bizim sunucumuzda barındırılması durumunda, kritik kod güncellemeleri otomatik olarak iş programımıza girecektir. Ancak sitenin sizin sağladığınız hostta barındırılması durumunda bu gerçekleşmeyecek, sizin talebiniz üzerine güncellemeler yapılacaktır.

Yazar; Orhan Bilikvar Oluşturulma; | Güncelleme; 22 Eyl 2023