Web Site Destek Hizmeti Nedir?

Blog

Web Site Destek Hizmeti Nedir?

Destek hizmeti, Web sitesinin normal yaşamını sürdürmesi için gerekli çalışmaların tamamını kapsar.

Bu hizmeti alan web siteleri sorunsuz bir şekilde çalışabilir, görsel veya yazılımsal sorunlarla karşılaşmazlar.

Güncel bir örnek olarak geçtiğimiz ay Google’nın video yayım politikasını değiştirmesi sonucu web sitelerindeki videoların bir kısmı çalışmaz hale gelmişti. Ürettiğimiz çözümle, destek hizmeti alan web sitelerimizin kod yapıları hızla güncellenmiş ve sorun çözülmüştür.

Yine şu an üzerinde çalıştığımız ve siteleri program dahilinde güncellediğimiz konu, cache sistemiyle formların çakışmasıdır. Çakışma nedeniyle formlar zaman zaman ileti göndermeyi durdurmaktadır. Sorunun çözümü için modern bir form yazılımı lisansı alınmış ve destek hizmeti alan sitelerimize uygulanmaya başlanmıştır.

Neleri Kapsar?

KOD GÜNCELLEMELERİ

Web siteleri karmaşık kod yapılarından oluşmaktadır. Uluslararası düzeyde kullanılan bu kod yapılarında zaman zaman değişiklikler yapılmaktadır. Güvenlik veya Geliştirme amaçlı bu değişiklikler yıl içinde 8-14 kere gündeme gelmektedir. Güncelleştirmeleri yapılmayan web siteleri hacklenmeye karşı açık olacakları gibi, görsel sorunlarda yaşayabilirler. Özellikle browserlardaki değişiklikler görsel sorunlara neden olabilmektedir.

Uluslararası kuruluşlardan güncelleme uyarısı aldığımızda bütün sitelerimiz üzerinde çalışma başlatılmakta ve yeni kod yapıları yüklenmektedir.

Kod çalışmalarının bir diğer nedeni geliştirmelerdir. Seo’dan performansa kadar çeşitli alanlarda yenilikler siteye yüklenmektedir.

YEDEKLEME

Web sitelerini sürekli çalışan karmaşık makinalar olarak düşünebilirsiniz. Kod sorunları gibi içsel nedenlerle veya Hack girişimleri gibi dışsal nedenlerle bir sitenin çalışması aksayabilir.

Bu gibi durumlarda oluşabilecek kayıpları önlemek için sistemli yedekleme yapmaktayız. Tarafımızdan sitede yapılan her değişiklik sonrasında yedeği alınmakta ve saklanmaktadır.

Herhangi bir sorunda en güncel yedek tarafımızdan yüklenmektedir.

KÜÇÜK DEĞİŞİKLİK İSTEKLERİ

Kod düzeyinde çalışma gerektirmeyen, küçük değişiklik istekleri tarafımızdan karşılanmaktadır. İnternette hala eski adres ve telefonlara sahip pek çok site görebilirsiniz. Müşterilerimizden gelen bu tarz değişiklik isteklerini karşılayarak sitelerimizde temel bilgilerin güncel kalmasını sağlamaktayız.

Destek hizmetini bir tür sağlık sigortası olarak düşünebilirsiniz…

Yazar; İthaki Ajans Oluşturulma; | Güncelleme; 17 Haz 2021