Corel Draw makroları

Code

Corel Draw’da yapılan işlerin makrolarla otomatikleştirilmesi mümkündür. Makro yazımı Visual Basic programlama diliyle yapılmaktadır. Corel’de macro geliştirmeye yönelik çaba harcayanların ilk karşılaşacağı şey bilgi kaynaklarının olmamasıdır. Az sayıdaki geliştirici Corel Draw ile birlikte standart olarak gelen macroların üzerinden hareket etmektedir.

Yaptığımız çalışmaları kendi gereksinimlerimizi karşılamak üzere geliştirdik ve Corel kullanıcılarıyla paylaşmaya karar verdik. Ücretsiz makroları download bölümünden indirebilirsiniz. Kullanım bilgilerini makroların sayfalarında bulabilirsiniz.

Önümüzdeki dönemde ortaya çıkacak gereksinimlerimize yönelik hazırladığımız macroları paylaşmaya devam edeceğiz.

CDR Montage, Boyut – Image Resize ve HDR Effect makrolarına sağdaki menüden ulaşabilirsiniz

Uyarılar

*Makroların dağıtılması ve paylaşılması serbesttir. Kaynak olarak bu sayfanın gösterilmesi bizi yeni çalışmalar için motive edecektir. *Makrolar lisanslı Corel setinde hazırlanmış ve test edilmiştir. Lisanssız setlerde çalışmada çıkacak sorunlar makrodan kaynaklanmamaktadır.

*Makroların kullanımından dolayı ortaya çıkabilecek sorunlardan dolayı hiçbir sorumluluğumuz olmadığını bildiririz. Örneğin montaj makrosunu kullandıktan sonra işi mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Ücretsiz olarak paylaşılan bu yazılımların kullanımı tarafımıza hiçbir yükümlülük oluşturmamaktadır.

*Makrolarda hiçbir gizli yazılım bulunmamaktadır. Makroları bizim sayfamızdan indirmenizi tavsiye ederiz. İkincil dağıtımcılar tarafından yazılımların içine eklenebilecek gizli kodlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.

Yazar; İthaki Ajans Oluşturulma; | Güncelleme; 10 Oca 2023