Kutlama Maili Hazırlama

Destek

Müşterilerinize önemli günlerde kendinizi hatırlatmanın iyi bir yoludur. Günümüzde artık online servislerle, örneğin Canva ile kolayca hazırlayabilir ve paylaşabilirsiniz

Canva nasıl kullanılır

Bayram ve yeni yıl kutlama maillerini nasıl hazırlarım?

Günümüzde artık kutlama görselleri hazırlamak oldukça kolaylaştı. Online tasarım servislerini kullanarak hızla görselleri hazırlayıp müşterilerinize gönderebilirsiniz. Elbetteki bir tasarımcıya hazırlatacağınız, kurumsal kimliğinize uygun görsellerin etkisi çok daha yüksek olacaktır. Ama burada bu gereksinimin basit ve kolay yolunu göstermeye çalışacağız.

Online tasarım servisleri nedir?

Online tasarım servisleri; görsellerinizi temel düzeydeki araç seti ve hazır taslaklar ile oluşturmanızı sağlayan sistemlerdir. Çoğunun ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Örneğin Canva’nın ücretsiz sürümüyle orta ve küçük düzeydeki bir firmanın kutlama görseli benzeri istekleri karşılanabilir.

Canva Nasıl Kullanılır?

  • Giriş yaptıktan sonra, sağ üstteki “Tasarım oluşturun” düşmesine tıklayın
  • Açılan seçeneklerden; yatay çalışma için “Sunum 16:9”, dikey çalışma için “Hikayeniz”i seçiniz
  • Sol panelde; Bileşenler, Yüklemeler, Metin, Fotoğraf butonları bulunmaktadır. Çalışmaya eklemek istediğiniz ögeye göre bunlardan birine tıklayınız
  • Tıklamanızın ardından İçerik paneli seçiminize göre değişecektir. Örneğin “Bileşenler”e tıklarsanız şekil benzeri ögeler listelenecektir.
  • İçerik Panelinde bir ögeye tıklarsanız, otomatik olarak çalışma alanına aktarılır. Ögenin konumunu sürükleyerek değiştirebilir, ince ayarlarını yapabilirsiniz.

Bu videomuzda html olarak bayram ve yeni yıl kutlama maillerinizi nasıl hazırlayacağınızı izleyebilirsiniz.

Yazar; Orhan Bilikvar Oluşturulma; | Güncelleme; 17 Oca 2023