Web sitelerinde kullanılabilecek fontlar sınırlıdır. Bunun nedeni sitenize giriş yapan binlerce kullanıcının aynı fontlara sahip olmamasıdır. 

Son yıllarda Google Fonts uygulamasıyla bu soruna çözüm üretmiş ve kullanılabilecek fontların sayısının artmasını sağlamıştır. Google fonts uygulamasındaki fontların önemli bölümünün Türkçe karakter desteği bulunmamaktadır. Aşağıda uygulamadan Türkçe karakter desteğine sahip fontları nasıl seçebileceğinizi görebilirsiniz.

1- www.google.com/fonts sayfasına gidiniz

2- Sol bölümde Script'in hemen altından "Latin Extended"i seçinizi

3- Üstte bulunan (font listesinin hemen üstü) Preview Text yazısının sağındaki bölüme "üğşçöı ÜĞİŞÇÖ" karakterlerini yazınız. 

Font Türkçe karakterleri destekliyorsa yazıyı uyumlu ve düzgün bir şekilde gösterecektir. Kimi fontlar kimi türkçe karakterleri başka fontla gösterecektir. Bu o fontun Türkçe karakter desteğinin olmadığını gösterir. Kimi zaman yalnızca tek bir karakter (örneğin "İ") farklı görünecektir. Bir karakter dahi farklı görünmesi desteğin olmadığı anlamına gelir.

4- Beğendiğiniz fontun adını bize iletmeniz yeterlidir. Fontun ismi; Örneğin Open Sans, 10 Styles by Steve Matteson bölümünde Open Sans'tır

  • Web Site Fiyatları

    Web sitesi yaptırırken en önemli adım beklentilerinize uygun kodlamaya karar vermektir. Temelde...

  • Web Site Örnekleri

    Aşağıda web site tasarım ve/veya uygulama çalışma örneklerimizi bulabilirsiniz. Uygulaması yapılan web...

  • Web Site Tasarımı

    Profesyonel olarak hazırlanmış web siteleri hedef kitleye ulaşabilmenin en hızlı, en yaygın, en...