Web site tasarımında eğilimler

Web site tasarımında eğilimler dönemsel olarak değişmektedir. Bunda web teknolojisindeki değişimlerin, kullanıcı davranışlarının ve dönemin çizgilerinin etkisi bulunmaktadır.

Eğilimleri tespit etmenin en iyi yolu dünyadaki ödüllü siteleri değerlendirmektir.

Grafiksel anlatım

Web site içeriğinin grafiksel sunumu öne çıkmaktadır. Bunun izlerini spotların büyük boy fontlarla gösterilmesi ve grafiksel ögelerle desteklenmesinde görebiliriz.

Full ekran girişler

Uzun süredir tercih edilen özellik etkinliğini devam ettirmektedir. Konunun anlatılması ve etkileyici bir giriş için avantajlara sahiptir.

Giriş slaytlarından Landing page'e geçiş

Eski dönemleren beri giriş sayfasında slayt gösterimi kullanılmaktadır. Ancak bunun giderek azaldığını, slaytların yerini aşağıya sarkan blokların almaya başladığını söyleyebiliriz. Landing olarak adlandırılan aşağıya sarkan bloklar yaygınlaşmaktadır.

Clean ama Dark

Clean stil, boşlukların tasarım ögesi olarak kullanıldığı ve renk derinliğinin azaltıldığı tasarım stilidir. Bu şimdiye kadar açık tonların kullanımıyla desteklenmişti. Giderek Clean Stilin koyu renk tonlarıyla kullanılımının yaygınlaştığını görüyoruz.Bu yeni bir eğilimdir.

Background Video

Sayfa girişlerinde Background Video kullanımı, etkileyicilik açısından yararlı bir biçimdir. Ancak bu özelliğin beklediğimiz kadar yaygınlaşmadığını söyleyebiliriz. Video kullanımının ek maliyet ve performans azalması ortaya çıkarması bunun nedenleri olabilir.

  • Web Site Fiyatları

    Web sitesi yaptırırken en önemli adım beklentilerinize uygun kodlamaya karar vermektir. Temelde...

  • Web Site Örnekleri

    Aşağıda web site tasarım ve/veya uygulama çalışma örneklerimizi bulabilirsiniz. Uygulaması yapılan web...

  • Web Site Tasarımı

    Profesyonel olarak hazırlanmış web siteleri hedef kitleye ulaşabilmenin en hızlı, en yaygın, en...